Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima
Promocija knjige „Hajduk na Dunavu“ Gradimira Stojkovića održana je u ponedeljak, 2. oktobra u Delfi Caféu u SKC-u. O drugom delu nagrađivanog i obožavanog serijala, duhovitim dogodovštinama Gligorija Pecikoze Hajduka i razreda osmog pet govorili su pisac Branko Stevanović, urednik knjige Zoran Penevski i autor. Ovaj događaj ulepšala su i deca iz Osnovne škole „ Drinka Pavlović“ iz Beograda koja su došla da vide svog omiljenog pisca i podele utiske o knjizi.
U drugom delu legendarnog serijala, pod nazivom „Hajduk na Dunavu“, Gligorije Pecikoza Hajduk na letovanju sa svojim ortacima upoznaje dve devojčice Nemice. Ova družina neočekivano uleće u uzbudljivu avanturu nakon što pronađe deset kilograma droge...
„Lik Hajduka je univerzalan, niko ne zna tačno da ga opiše i svako ga drugačije zamišlja. Čitalac može da stvori svoj lik Hajduka i poistoveti se s njim i mislim da je baš zbog toga toliko popularan“, smatra autor Gradimir Stojković. On je istakao da je Laguna vratila život serijalu o Hajduku i da je zbog toga veoma zahvalan i srećan.
Branko Stevanović je rekao da Gradimirovi likovi odrastaju zajedno sa romanima. „To je zbog toga što Gradimir svet posmatra iz ugla deteta. Radeći u školi imao je priliku da spozna njihov svet i sve to na najlepši mogući način zapiše u svojim delima. Ovaj roman će odrasle sasvim sigurno vratiti u detinjstvo, a deci će pomoći da zajedno sa junacima romana lakše prođu kroz sve nedoumice i teškoće odrastanja“, zaključio je Stevanović.
„Dok čitate roman, čini vam se da ste ušli u svet dečjih maštarija i to vas ponese, ali odmah posle toga stropoštate se u surovu stvarnost. Obični doživljaji se pretvaraju u mnoštvo priča sa brojnim obrtima i na kraju se obično desi ono što najmanje očekujete, a vi shvatite da ste čitajući doživeli jednu pravu avanturu“, ispričao je Zoran Penevski i dodao da je Laguna do sada objavila dve od ukupno devet knjiga koliko ima serijal o Hajduku i da će u ediciji „Mala laguna“ svake godine biti štampane najmanje dve Stojkovićeve knjige.
Roman „Hajduk na Dunavu“ možete pronaći u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari www.delfi.rs i na sajtu www.laguna.rs.
Gradimir Stojković rođen je 1947. godine u banatskom selu Mramorak. Studirao je Fakultet političkih nauka (žurnalistiku) i Pedagoško-tehnički fakultet. Po zanimanju je književnik. Piše pesme, pripovetke i romane.
Postanite član Laguna Kluba čitalaca i uživajte u benefitima!
Gift program od 10%, popusti do 30%, a specijalni rođendanski popust čak 40%!
E-mail adresa je obavezna
Da biste osigurali da su vaši podaci o nalogu ažurirani, molimo vas da potvrdite e-mail adresu koju želite da koristite za prijavu i obaveštenja o nalogu.