Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

Ljiljana Šarac prvi put sa svojim čitaocima u Batočini

Autorka istorijskih i porodičnih romana Ljiljana Šarac, 18. septembra prvi put je imala promociju u Batočini. Gostovala je na poziv direktorke Narodne biblioteke ,,Vuk Karadžić“ Radmile Krstić. Divno druženje odigralo se u prostoru Kulturnog centra „Dositej Obradović“.
Ljiljana Šarac prvi put sa svojim čitaocima u Batočini - slika 1
Povod je bio čitanost autorkinih knjiga i Dani opštine koji zvanično počinju 21. septembra.

Kako je ovo bilo prvo predstavljanje, spomenuti su do sada svi objavljeni romani, a akcenat je stavljen na poslednji „Zid tajni“ i intrigantnu i malo poznatu Jelenu Karađorđević. Vreme je proletelo, a posle zvaničnog dela, usledio je opušten razgovor o pisanju, izboru tema, godinama prikupljanja građe, novim rukopisima.
Ljiljana Šarac prvi put sa svojim čitaocima u Batočini - slika 2
Bilo je to veče za pamćenje.

Foto: Zoran Šarac 

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Ljiljana Šarac

Ljiljana Šarac

Ljiljana Šarac (devojačko Lazić) rođena je u Smederevu 1971. godine. U rodnom gradu završila je gimnaziju, a u Beogradu Filološki fakultet, smer Srpska književnost i jezik sa opštom književnošću. Dvanaest godina je radila u Saobraćajnom preduzeću Lasta kao novinar, urednik Revije Lasta i PR. Nakon toga se okreće profesorskom pozivu i danas radi kao nastavnik srpskog jezika u Osnovnoj školi „Stefan Dečanski“ u Beogradu. Godinama je pisala i objavljivala pesme. Dobitnik je „Smederevskog Orfeja“. Književni klub Smederevo joj je objavio zbirku pesama Lutka učaurene duše 1997. godine. Do sada je objavila četiri istorijska (Opet sam te sanjao, Gde sam to pogrešila, Zid tajni i Zlatna žila) i dva ljubavna romana (Starija i Stariji). Dobitnica je prestižne nagrade Beogradski pobednik (2019). Član je Književnog kluba Čukarica. Od 2020. član je Udruženja književnika Srbije. Udata je i majka dvojice sinova. Instagram: saracljiljana_pisac Fejsbuk stranica: https://www.facebook.com/ljiljanasaracpisac/ Web sajt: www.ljiljanasarac.com Email: [email protected] Foto: Vladimir Šporčić

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com