Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

Lagunin književni klub – „Čovek koji je voleo pse“ Leonarda Padure

Lagunin književni klub – „Čovek koji je voleo pse“ Leonarda Padure - slika 1
Čovek koji je voleo pse“ Leonarda Padure, roman o životu ubice Lava Trockog, biće tema jubilarnog osamdesetog Laguninog književnog kluba, koji će se održati 1. oktobra od 18 sati u kafeteriji Bukmarker knjižare SKC.

O knjizi će govoriti Dragana Bajić, prevoditeljka i Branko Anđić, urednik knjige.

Pre tačno osamdeset godina ruskog revolucionara Lava Trockog u Meksiku je ubio španski komunista i sovjetski tajni agent Ramon Merkader. Priča o ubistvu je u prvom planu romana „Čovek koji je voleo pse“, ali Paduri služi gotovo kao izgovor da kroz razuđenu epsku sliku najvažnijih događaja u svetu u prve četiri decenije XX veka, u širokom geografskom rasponu od današnjeg Kazahstana, preko Turske, nekoliko evropskih zemalja, pa do prekookeanskih Sjedinjenih Država, Meksika i Kube pratimo životopis jednog revolucionara i njegovog ubice, dva lika zadojena istim idealima, ali potpuno suprotno ostvarivanim.

Leonardo Padura je rođen u Havani 1955. Pisao je scenarija, eseje, kritike i priče. Poznat je pre svega po seriji romana o detektivu Mariju Kondeu. Njegove knjige su prevedene na mnoštvo jezika i dobio je značajne domaće i međunarodne nagrade.

Roman „Čovek koji je voleo pse“ je na popustu od 30% do 1. oktobra u knjižarama Delfi, na sajtu laguna.rs i u Laguninom klubu čitalaca u Resavskoj 33.

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Leonardo Padura

Leonardo Padura

Leonardo Padura je rođen u Havani 1955. Završio je Filološki fakultet u istom gradu. Pisao je scenarija, eseje, kritike i priče. Poznat je pre svega po seriji romana o detektivu Mariju Kondeu, prvobitno zamišljenoj kao tetralogija „Četiri godišnja doba“: Savršena prošlost, Vetrovi korizme, Maske, Jesenji pejzaž, za kojima su, međutim, usledila još četiri romana: Zbogom, Hemingveju, Jučerašnja magla, Zmijin rep i Jeretici. Napisao je takođe roman o velikom kubanskom pesniku Hoseu Mariji Erediji, Roman mog života, kao i roman Čovek koji je voleo pse o životu Ramona Merkadera, ubice Lava Trockog. Njegove knjige prevedene su na mnoštvo jezika i dobio je značajne domaće i međunarodne nagrade: međunarodne nagrade Kafe Hihon 1995, Nagradu Hemet 1997, 1998. i 2006, Nagradu Rejmond Čendler 2009, nagradu Premio de las Islas u Francuskoj 2000, Međunarodnu nagradu za roman Casa de Teatro 2001, Nacionalnu nagradu za književnost 2012. i Orden za umetnost i književnost u Francuskoj 2013. Živi i radi u Havani. U Jesenjem pejzažu Padura ponovo istražuje neiscrpne mogućnosti crnog žanra, i tako, dok napreduje nasumična istraga prepuna tragova, stranputica i manje-više osnovanih sumnji, autor oživljava hroniku jednog naraštaja – svog i Kondeovog – primoranog da se uznemireno pita šta je bilo sa tolikim idealima. Tu je i maestralni portret jedne haotične i drage Havane, naseljene tajnama, skrivenim blagom i ne baš srećnim ljubavima.

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com