Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

„Književni vodič kroz Beograd“ Jova Anđića u prodaji od petka

„Književni vodič kroz Beograd“ Jova Anđića u prodaji od petka - slika 1
Izdavačka kuća Laguna objavila je „Književni vodič kroz Beograd“ Jova Anđića, reprezentativni dokument o Beogradu kao gradu velikih pisaca.

Danilo Kiš, Isidora Sekulić, Ivo Andrić, Miloš Crnjanski, Branko Miljković i Dušan Radović samo su neki od pisaca kroz čije je priče o intimnim i stvaralačkim sudbinama ispričana istorija Beograda kao grada velikih književnika.

Povezanost pisaca sa Beogradom i trajnost njihovog uticaja na identitet grada iskazana je koliko obimnom faktografijom i pripovedanjem o životu i radu pisaca toliko i pažljivim odabirom izvoda iz dela kojima se završava svako poglavlje: proznih odlomaka i stihova posvećenih Beogradu koji otkrivaju autentičnost doživljaja grada u kojem je autor ispunio svoju sudbinu.

Kao obiman izvor biobibliografskih detalja, „Književni vodič kroz Beograd“ dragocen je svim izučavaocima srpske književnosti i istorije, kako učenicima i studentima tako i stručnjacima. Budući da sadrži i precizne mape i nekoliko stotina fotografija i topografskih odrednica, predstavlja izvanredan vodič za kretanje kroz savremeni Beograd i upoznavanje s njegovom književnom i kulturnom istorijom.

Posebnu vrednost „Vodiča“ čine tačke ukrštanja, odnosno mesta susreta pisaca u beogradskom vremenu i prostoru koja su istaknuta u posebnoj mapi (institucije, kafane, parkovi, šetališta, obale...) Izdvaja se i jedinstven poduhvat mapiranja Novog groblja na kojem su se završile životne staze pisaca, čime je poštovaocima beogradskih književnika omogućeno da posete njihova utočišta.

Knjiga za svaku kućnu biblioteku! Sadrži mnoštvo nepoznatih podataka o privatnim životima, a naslednici pisaca su dali na uvid mnoštvo dokumenata, fotogafija, rukopisa, tako da su informacije iznete u knjizi verodostojne.

Jovo Anđić je rođen 1953. Posle višegodišnjeg rada u turizmu bavio se kulturnim nasleđem što je krunisao pokretanjem manifestacije „Dani evropske baštine“ u Beogradu i Srbiji 2002. Istovremeno pisao tekstove iz oblasti turizma, ekonomije i kulture, i putopise u nedeljnim novinama, magazinima i stručnim časopisima, kao i scenarija za radio i televiziju. Osnivač je Centra za kulturne inicijative „Kulttura“. Autor je ilustrovanog vodiča „Beograd za decu“. „Književni vodič kroz Beograd“ najpre je realizovan kao serijal u magazinu „Bel Gest“. Na kraju je to iskustvo, uz obilje fotografija, zapisa raznih vrsta, dokumenata i malo poznatih činjenica o piscima i njihovom Beogradu, uobličeno u jedinstvenu knjigu „Književni vodič kroz Beograd“.

Knjigu možete pronaći od petka, 13. novembra u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari www.delfi.rs i na sajtu www.laguna.rs.

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Jovo Anđić

Jovo Anđić

Jovo Anđić rođen je 1953. godine u Užicu, gde je završio osnovnu školu i gimnaziju. U Beogradu je diplomirao na Prirodno-matematičkom fakultetu: Grupa geografija, smer turizam. Po završetku fakulteta kraće vreme živeo i radio u Parizu. Posle višegodišnjeg rada u turizmu posvećeno se bavio kulturnim nasleđem što je krunisao pokretanjem i utemeljivanjem manifestacije „Dani evropske baštine“ u Beogradu i Srbiji 2002. godine. Istovremeno pisao tekstove iz oblasti turizma, ekonomije i kulture, i putopise u nedeljnim novinama, magazinima i stručnim časopisima, kao i scenarija za radio i televiziju. Osnivač je Centra za kulturne inicijative „Kulttura“ i autor i koautor izložbi i programa koje Centar već deset godina realizuje na teritoriji Beograda, samostalno ili u saradnji sa drugim gradskim institucijama. Autor je ilustrovanog vodiča „Beograd za decu“, knjige bez prethodnika u ovoj oblasti. Njegovi tematski autorski programi „Beogradski muzički vremeplov“, Slatki Beograd“, „Beografija“, „Tesla u Beogradu“, „Beogradski zadužbinari“, „Sportski Beograd“ i „Književni vodič kroz Beograd“ otkrivaju širokoj publici kulturnu i društvenu istoriju prestonice. Kao najpopularniji, program „Književni vodič kroz Beograd“ najpre je ostvarivan kao serijal objavljivan u mesečnom magazinu „Bel Gest“, a potom od 2009. godine realizovan u formi šetnji kroz Beograd tragovima pisaca. Na kraju je ovo veliko iskustvo, uz obilje fotografija, zapisa raznih vrsta, dokumenata i malo poznatih činjenica o piscima i njihovom Beogradu uobličeno u jedinstvenu knjigu Književni vodič kroz Beograd. Autor svakog proleća, leta i jeseni decu i odrasle vodi u svoje „Beogradske šetnje“, kako su u spomen na Borisava Stankovića zajednički nazvani njegovi programi, otkrivajući im skrivene lepote Beograda... Zimi obrađuje prikupljenu građu i piše knjige o gradu koji voli.

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com