Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

Knjiga za igranje, maštanje i učenje – „Džordžov tajni ključ vaseljene“

Knjiga za igranje, maštanje i učenje – „Džordžov tajni ključ vaseljene“ - slika 1
Ova knjiga će naučiti budućeg štrebera školskog uzrasta neke od najnovijih teorija o crnim rupama. Odrasle će naučiti nešto o vragolastom umu i smislu za humor Stivena Hokinga.

Ova knjiga je napisana za one buduće štrebere u drugom i trećem razredu koji čitaju sve one knjige o astronomiji, a onda maltretiraju roditelje, učitelje i školske bibliotekare pričom o velikom prasku, crnim rupama, kometama i životu na drugim planetama. Jedno vreme sam radio u školskim bibliotekama, zato pouzdano znam da ima mnogo ovakve dece.

Možda će neki odrasli pomisliti da je nauka u knjizi suviše ozbiljna za decu – ali kladim se da ovi odrasli nisu radili u školskim bibliotekama. Ne znaju za ono „čudno dete“ iz skoro svakog odeljenja drugog i trećeg razreda u svakoj školi, koje čezne za tim da sazna tajne svemira i oseća se frustrirano kada skoro niko od odraslih koje sretne ne zna ništa ili ga nije briga za njegova pitanja.

Moj brat od tetke i ja smo bili ta „čudna deca“ u našim odeljenjima. Bili smo ludi za naukom i igrali smo se  zamišljenih uloga još dugo nakon što su ostala deca našeg uzrasta prestala sa tim. Mogu da zamislim sebe i njega kako, ko bajagi, imamo fantastičan kompjuter koji nas šalje u svemir i daje nam mogućnost da se vozimo na nekoj kometi oko sunčevog sistema. Sećam se da smo jednom stvarno ko bajagi upadali u crnu rupu.

Kada sam pročitao knjigu, osećao sam se kao da ponovo imam osam godina. Tada bih baš VOLEO ovu knjigu. Bila bi odmah pored serijala „Brown Paper School Book“ koji mi je bio dragocen. Osećao sam se kao da krišom posmatram nekoga dok se igra „ko bajagi“.

Izvor: Goodreads
Prevod: Borivoje Dožudić

Podelite na društvenim mrežama:

Lusi Hoking

Lusi Hoking je autorka dva romana za odrasle i pisala je za brojne britanske novine, a takođe je gostovala na televiziji i radiju. Lusi je širom sveta držala popularna predavanja za decu o svemirskim putovanjima i nauci, a među njima i predavanje održano u okviru proslava pedesetog rođendana agencije NASA u SAD. Njen DNK je poslat u svemir kao deo projekta Besmrtnost. Sada se čuva na Međunarodnoj svemirskoj stanici, ukoliko ljudska rasa slučajno nastrada. Lusi je dobitnica nagrade Sapio za popularizaciju nauke 2008. Ćerka je Stivena Hokinga i živi u Kembridžu sa svojim sinom. 

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com