Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

Knjiga sazdana od tišina – novi roman Paola Konjetija „Ljubavnici“ u prodaji od 21. oktobra

Knjiga sazdana od tišina – novi roman Paola Konjetija „Ljubavnici“ u prodaji od 21. oktobra - slika 1
Novi roman Paola KonjetijaLjubavnici“ predstavlja esenciju čarobne proze italijanskog majstora.

Konjeti izvrsno prikazuje ljudske odnose u njihovom neprekinutom dijalogu sa prirodom. Ožiljke i nemire koje nose njegovi junaci čine ih toliko živim da ih doživljavamo kao prijatelje koje poznajemo ceo život. Sa stranica ove kristalno čiste proze isijava život u svom najčudesnijem obliku.

Fausto pronalazi pribežište na planini posle raskida dugogodišnje veze. Napušta Milano da bi pošao putevima koje je pohodio kao dete. Podno Alpa, u gradiću Fontana Freda, upoznaje Babet koja mu nudi posao kuvara u svojoj kafanici. Tu radi i Silvija kao konobarica, nesigurna da li je planina samo mesto na kome će prezimiti ili trajno ostati. Tu je i stari Santorso, gorštak koji uživa u samotnjačkim šetnjama. Sam u kuhinji, Fausto ponovo oseća mirise i ukuse, potrebu da brine o nekom drugom, žudnju i želju za prepuštanjem.

Ovo nije roman o samoći, a ni o planini. Samoća i planine su osnovni i vitalni elementi priče o susretima između ljudskih bića. Konjetijeva odluka da smesti radnju svojih romana na visoke nadmorske visine dokazuje da je planina univerzalno mesto. Svaka priča sa planine odražava događaje koji mogu bilo gde da se dese.

„Ljubavnici“ Paola Konjetija u prodaji su od petka 21. oktobra u svim Delfi knjižarama, Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari delfi.rs, kao i na sajtu laguna.rs.

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Paolo Konjeti

Paolo Konjeti

Paolo Konjeti (Milano, 1978) objavio je kod izdavačke kuće minimum fax knjige Priručnik za uspešne devojke (2004), Nešto malo se sprema da eksplodira (2007), Sofija se stalno oblači u crno (2012) i Na pecanju u najdubljim virovima (2014). Na temu planine objavio je knjigu Divlji dečak (Terre di mezzo, 2013). Priredio je antologiju priča New York Stories (Einaudi, 2015). Njegov blog je paolocognetti.blogspot.it. Foto: © Roberta Roberto

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com