Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

„Knjiga o džungli“ u novom ruhu: kultni roman Radjarda Kiplinga u prodaji od 13. januara

„Knjiga o džungli“ u novom ruhu: kultni roman Radjarda Kiplinga u prodaji od 13. januara - slika 1
Jedna od najomiljenijih priča iz detinjstva „Knjiga o džungliDžozefa Radjarda Kiplinga stiže pred čitaoce u novom ruhu. Roman prati odrastanje dečaka Moglija koga su odgajile životinje, ali i brojne druge priče iz života različitih stanovnika džungle.

U dubinama misteriozne i neistražene indijske džungle, skriven od ljudskih očiju, dečak nalazi svoj dom među životinjama. Odgajan među vukovima, mali Mogli mora da ovlada drevnim zakonima džungle i suoči se sa opasnostima koje vrebaju iza svakog drveta. U nimalo lakom procesu odrastanja i sazrevanja pomoći će mu Balu, medved čija je mudrost duboka kao reke džungle; Bagira, elegantan i snažan crni panter koji je simbol tajanstvenosti i veštine; i na kraju, Šir Kan, krvoločni tigar koji je oličenje opasnosti i strahopoštovanja u divljini.

„Knjiga o džungli“ nije samo priča o avanturi i preživljavanju, ovo je i priča o odrastanju, prijateljstvu i sveprisutnoj povezanosti čoveka sa prirodom. Uz bogatstvo opisa i likova koji odišu snagom i životom, Kipling stvara surov i čaroban svet koji više od vek i po budi maštu generacijama čitalaca širom sveta.

Integralno izdanje „Knjige o džungli“ sa svim pesmama koje je prvi put na srpski preveo Zoran Penevski biće u ponedeljak 13. januara u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari delfi.rs i na sajtu laguna.rs.

Podelite na društvenim mrežama:

Radjard Kipling

Džozef Radjard Kipling (1865–1936) bio je engleski pisac i pesnik, najpoznatiji po delima kao što su Knjiga o džungli, Kim i pesma „Ako“. Rođen u Britanskoj Indiji, Kipling je detinjstvo proveo u indijskoj kulturi, što je duboko uticalo na njegovo pisanje. Kasnije se vratio u Englesku radi obrazovanja, gde je doživeo teškoće koje su oblikovale njegov pogled na detinjstvo i društvo. Kipling je stekao slavu svojim pričama i pesmama u kojima je prikazivao život u britanskim kolonijama. Godine 1907. dobio je Nobelovu nagradu za književnost. Njegova podrška britanskom imperijalizmu, posebno izražena u pesmi „Teret belog čoveka“, izazvala je i pohvale i kritike. Uprkos tome, Kipling ostaje važna ličnost u svetu književnosti, poznat po pripovedanju i živopisnim prikazima avantura, prirode i ljudskih osećanja. Lična tragedija, gubitak ćerke, a kasnije i sina tokom Prvog svetskog rata, duboko je uticala na njegova kasnija dela. Kipling je preminuo 18. januara 1936. godine, ostavivši za sobom složeno nasleđe koje i dalje izaziva i kontroverze i otpore i divljenje  

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com