Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

I ovog petka čitajte Nedeljnik

I ovog petka čitajte Nedeljnik - slika 1
U svim knjižarama Delfi širom Srbije uz kupovinu bilo koje Lagunine knjige, knjige drugih izdavača ili proizvoda iz gift programa u vrednosti preko 100 dinara bićete u mogućnosti da iskoristite specijalnu ponudu i obezbedite sebi najnoviji primerak lista Nedeljnik za samo 1 dinar.

Ovog petka pročitajte:

• Esej o knjizi „Solomonova pesma“ autorke Toni Morison koji je specijalno za Nedeljnik pripremila Ksenija Prodanović, novinar Tanjuga. Izdavačka kuća Laguna, dosledna objavljivanju kako bestselera tako i klasika svetske literature, nedavno je za Noć knjige objavila roman dobitnice Nobelove i Pulicerove nagrade Toni Morison „Solomonova pesma“, kojim je stekla priznanje u SAD krajem 1970-ih i inspirisala i samog predsednika Sjedinjenih Država Baraka Obamu. Treći roman Morisonove, nagrađen nagradom Nacionalnog udruženja književnih kritičara, prati život Mejkona Deda Trećeg, Mlekadžije Deda, od rođenja do srednjeg doba.

• Prikaz knjige „Bezumlje“ Orasija Kasteljanosa Moje – knjiga o „kletvi nasilja“ u Latinskoj Americi. Roman „Bezumlje“ jednog od najznačajnijih savremenih latinoameričkih književnika Orasija Kasteljanosa Moje istražuje strahote na izuzetan i zapanjujući način.

• Prikaz knjige „Hiljadu jeseni Jakoba de Zuta“ Dejvida Mičela – Od autora kultnog romana „Atlas oblaka“ po kome je snimljen istoimeni film. „Hiljadu jeseni Jakoba de Zuta“ se može čitati na mnoge načine: kao istorijski roman, politički roman, priča o inicijaciji, o velikoj ljubavi...

Kao i popularne teme iz sveta politike, ekonomije i mnoge druge:

• SVETSKA EKSKLUZIVA – RAZOTKRIVANJE BILDERBERG GRUPE
• MOSKVA: SITUACIJA NA BALKANU MOŽE DA SE PROMENI
• HLADNO PIVO I VRELI TABLOIDI
• KAKO NAM JE DULE VUJOŠEVIĆ SVIMA POSTAO OTAC
• REPORTAŽA IZ RUMUNIJE
• KAKO SE NEKADA VOLEO DŽEZ
• MOJA VELIKA LETNJA PRAVOSLAVNA AVANTURA
• NIKO NIJE OSTRVO... SEM ISLANDA

Svake nedelje u knjižarama Delfi očekuje vas najnoviji broj lista Nedeljnik po ceni od 1 din. Ne propustite specijalnu ponudu, uživajte u čitanju i budite informisani.

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Orasio Kasteljanos Moja

Orasio Kasteljanos Moja

Orasio Kasteljanos Moja rođen je 1957. godine u Tegusigalpi, u Hondurasu. Odrastao u Salvadoru, živeo je od 1979. godine u raznim gradovima Amerike i Evrope. U Meksiku se dvanaest godina bavio novinarstvom. Od 2004. do 2006. boravio je u Frankfurtu kao gost Međunarodnog sajma knjiga u tom gradu. Predavao je na Univerzitetu u Pitsburgu, u Pensilvaniji, kao i na drugim američkim univerzitetima i gostovao na Univerzitetu u Tokiju. Autor je romana: Odvratnost. Tomas Bernhard u San Salvadoru (El asco. Thomas Bernhard en San Salvador, 1997), Oružje na čoveku (El arma en el hombre, 2001), Tamo gde vi niste (Donde no estén ustedes, 2003), Bezumlje (Insensatez, 2004), Propadanje (Desmoronamiento, 2006), Despotsko pamćenje (Tirana memoria, 2008), Služavka i rvač (La sirvienta y el luchador, 2011). Njegov roman Bezumlje u engleskom prevodu je 2009. godine dobio nagradu XXVIII California Book Award. Priče su mu sabrane u knjizi Sa teskobom od protekle oluje (Con la congoja de la pasada tormenta, 2009). Književna kritika ga smatra jednim od najznačajnijih savremenih latinoameričkih književnika.

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com