Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

Eva Pap predstavila knjigu u Bečeju

Eva Pap predstavila knjigu u Bečeju - slika 1
Promocija knjige „Pre zalaska sunca“ naše autorke Eve Pap održana je 9. septembra u Bečeju u prostorijama Gradske biblioteke. Razgovor o romantičnim događajima na relaciji Subotica–Sarajevo i vanvremenskoj ljubavi naočitog mladića po imenu Mijo i lepotice Mede vodila je bibliotekarka Ljiljana Gavrić.

Dirnuti nostalgičnom pričom o starim dobrim vremenima, publika je knjigu primila sa oduševljenjem i velikom ljubavlju, a kako su je mnogi i pročitali, zainteresovano su učestvovali u književnoj promociji.

Topla dobrodošlica Bečejaca oduševila je našu autorku, koja im je obećala da će se rado vratiti u njihov grad nekom drugom prilikom, a dotad vas poziva da uživate u njenoj knjizi i nezaboravnim likovima koji će osvojiti vaša srca. 

Glavni junak romana „Pre zalaska sunca“ Mijo pripoveda svoju životnu priču u okviru koje prepliće ne samo lične događaje već i neke važne istorijske činjenice, čime bolje opisuje SFRJ i način života tih godina.

Sarajevo, 1950. godine. Tog sunčanog popodneva naočiti mladić iz Subotice po imenu Mijo nije ni slutio da će upoznati Medu, lepoticu smeđih očiju s crvenom ogrlicom oko vrata. Nakon nekoliko godina veze sudbina će im pomrsiti konce dospećem dvaju pisama: u jednom je Medina poslovna ponuda za Split, a u drugom Mijin poziv za služenje vojnog roka u Jesenicama.
Eva Pap predstavila knjigu u Bečeju - slika 2
Svesni da su planovi za zajedničku budućnost pod znakom pitanja, njih dvoje provode poslednju strastvenu noć u ime velike ljubavi koju osećaju jedno prema drugome. Dvadeset godina kasnije Mijo se vraća u Sarajevo iz poslovnih razloga. Dok korača poznatim ulicama, naviru mu sećanja na lepe trenutke koje je proživeo s Medom tokom studentskih dana. Iako je sada porodičan čovek i živi povučenijim životom, izvesne tajne iz prošlosti nateraće Miju da promisli o davnim odlukama.

Foto: Arpad Šipoš

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Eva Pap

Eva Pap

Eva Pap je mađarska spisateljica, rođena u Segedinu 1969. godine, gde se i školovala na Pedagoškom fakultetu Univerziteta u Segedinu. Uči srpski jezik i pasionirano prati zbivanja u društvu i umetnosti u Srbiji. Ovo posebno dolazi do izražaja kada se 1995. porodično još više vezuje za Suboticu. Strastveno nastoji da upozna i razume život, prošlost i međusobni uticaj naroda i nacionalnih zajednica koje žive u Subotici, kao i da svojim delovanjem kako u Mađarskoj tako i u Srbiji poveže različite kulture. Od 2019. godine objavljuje novele u raznim književnim časopisima u Mađarskoj. Dosad je objavila nekoliko romana na mađarskom jeziku.

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com