Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

Džejk Gilenhal, Denis Vilnev, Lisa Džoj i Džonatan Nolan snimaju mini-seriju za HBO prema Nesbeovom „Sinu“

HBO dao je zeleno svetlo za adaptaciju knjige „SinJua Nesbea za potrebe snimanje serije. Džejk Gilenhal je jedan od glumaca, a Denis Vilnev, režiser sa kojim je sarađivao na filmu „Zatvorenici“, režiraće i ovu seriju. Gilehal i Vilnev će takođe biti i producenti ove mini-serije. Scenario je poveren dobro uigranom timu – Džonatanu Nolanu i Lisi Džoj.
Džejk Gilenhal, Denis Vilnev, Lisa Džoj i Džonatan Nolan snimaju mini-seriju za HBO prema Nesbeovom „Sinu“ - slika 1
Serija je zasnovana na najprodavanijoj knjizi Njujork tajmsa, koja je opisana kao priča o osveti, u koju su upleteni svi viđeniji, a korumpirani ljudi u Oslu. Radnja romana prati Sonija Lofthusa, odbeglog zatvorenika: zavisnika od opijata koji ne može da se seti svoje prošlosti i koji je sada begunac pred zakonom u potrazi za istinom.

„Sin“ je prva knjiga koja je bila u opticaju za ekranizaciju za firmu Nine Stories otkad su sklopili partnerstvo sa kompanijom Bold Films 2016. godine. Silvi Rabino je zajedno sa Džejkom Gilenhalom prepoznala kvalitet u Nesbeovom junaku, te su se oni trudili da što pre otkupe prava na ovu knjigu, jer su shvatili da Soni ima potencijala da bude nova franšiza poput Borna ili „Begunca“.

„Denis je majstor u tkanju vizuelno upečatljivih i jedinstvenih narativa, Džejk je nadaren glumac i producent čiji je rad često provokativan, a on i Denis su več nanizali neke sjajne uspehe. Više smo nego uzbuđeni da vidimo kako će se ova odlična ekipa snaći na ovoj ekranizaciji“, izjavili su iz producentske kuće.

Sudeći prema izvorima, Gilenhal i Vilnev su godinama nakon uspeha koji su postigli sa filmom „Zatvorenici“ pokušavali da pronađu projekat na kom bi ponovo radili zajedno, a Gilenhal je ovo video kao savršenu priliku da opet sarađuju. Dao je knjigu Vilnevu, koji ju je pročitao za jedno veče. Gilenhal i Markerova bili su na setu filma „Stronger“ kada je Vilnev pozvao i sa entuzijazmom prihvatio predlog.

Nakon pokušaja da adaptiraju knjigu u dugometražni film, obojica su shvatili da bi ovaj materijal trebalo ekranizovati, ali u mini-seriju, jer bi serija mogla da pokrije sve priče koje se u knjizi nalaze. Riva Marker je ponudila saradnju Džonatanu Nolanu, koji je, nakon što je pročitao knjigu, odmah pristao. Nolan je bio taj koji je producentima prišao sa idejom da se knjiga ipak pretvori u seriju.

Autor: Džastin Krol
Izvor: deadline.com
Prevod: Nataša Đuričić Marković

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Ju Nesbe

Ju Nesbe

Ju Nesbe je jedan od najpopularnijih svetskih pisaca kriminalističkih romana. Oklopno srce, Solomonovo slovo, Policija, Sin i Žeđ, poslednji roman iz serijala o Hariju Huleu, bestseleri su Sandej tajmsa. Njegove knjige su prevedene na pedeset jezika i prodate u više od trideset tri miliona primeraka u svetu.

O životu, vrlini i moći razuma: „Meditacije ili Samom sebi“ Marka Aurelija u prodaji od 5. marta

Remek-delo praktične filozofije „Meditacije ili Samom sebi“ poslednjeg rimskog cara Marka Aurelija, sa izuzetnim predgovorom Vladete Jankovića, nudi dragocene uvide o životu, vrlini i moći razuma. Meditacije koje je napisao u poslednjim godinama svojih vojnih pohoda sadrže privatna

Pročitaj više

Promocija knjige „Boja straha“ Zorana Petrovića 5. marta u knjižari Delfi SKC

Promocija knjige „Boja straha“ Zorana Petrovića biće održana u četvrtak 5. marta od 18 sati u knjižari Delfi SKC. Pored autora, govoriće pisac Đorđe Bajić i urednica Mina Kebin. Moderiraće Mona Cukić. Ovaj roman svojevrsni je nastavak „Ukusa straha“, prvog psihološkog

Pročitaj više

Igrajmo se bojama: Veliki posteri za bojenje „U zoo-vrtu“ i „U luna-parku“ u prodaji od 5. marta

Čuješ li tutnjavu vozića i muziku sa ringišpila? Mmm, zamirisale su kokice u luna-parku! Okupi društvo pa pođite različitim stazama zoo-vrta. Pauza je u bistrou! Razvij veliku bojanku, zgrabi bojice i gledaj kako luna-park ili zoo-vrt oživljavaju pod tvojom rukom. Prati primer ili svojoj

Pročitaj više

Ljiljana Šarac predstaviće „Buket žutih ruža“ 6. marta u Bačkom Petrovcu

Bački Petrovac sledeće je odredište naše književnice Ljiljane Šarac, u kojem će 6. marta od 18.00, u Biblioteci „Štefan Homola“, predstaviti svoj aktuelni roman „Buket žutih ruža“, koji ulazi u deseti mesec top-liste najprodavanijih Laguninih naslova. „Buket“ Ljiljane Šarac

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com