Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima
Predavanje pisca Šimona A. Đarmatija „Baba Anujka: rađanje jedne knjige“ biće održano u četvrtak 5. maja u 18 sati u Muzeju nauke i tehnike. Predavanju će prethoditi stručno vođenje kroz izložbu „Tanka linija“ od 17 sati.
Ovaj multidisciplinarni projekat osmišljen je s idejom da se kontekstualizuje dinamična granica između leka i otrova i ukaže na važnost saznanja, prenošenja iskustva i savremenih naučnih dostignuća. Tanka je linija između leka i otrova, a priča o odnosu čoveka prema leku i otrovu i njihovoj upotrebi jeste priča o našoj civilizaciji, odnosu prema prirodi i nauci i o međusobnoj komunikaciji.
Predavanje Šimona A. Đarmatija o detektivskim, arhivskim i terenskim istraživanjima osvetliće istinitu priču o najvećoj vračari i trovačici sa našeg prostora koja je unesrećila mnoge porodice, misleći pritom da čini dobra dela. To će biti i priča o otrovima koje je koristila (tatula, mišomor) povlačeći tako tanku liniju između života i smrti. Sve to činila je da bi stekla novac i moć. U selu Vladimirovcu rođeno je mnogo devojčica koje su nosile ime i prezime Ana Draksin, ali je samo jedna od njih postala baba Anujka.
Dr Šimon A. Đarmati, profesor u penziji, rođen je 1952. godine u Zrenjaninu. Živi i stvara u Beogradu. Autor je i koautor velikog broja univerzitetskih udžbenika, monografija, naučnih i stručnih radova, feljtona, članaka i učesnik mnogih televizijskih ostvarenja.
Postanite član Laguna Kluba čitalaca i uživajte u benefitima!
Gift program od 10%, popusti do 30%, a specijalni rođendanski popust čak 40%!
E-mail adresa je obavezna
Da biste osigurali da su vaši podaci o nalogu ažurirani, molimo vas da potvrdite e-mail adresu koju želite da koristite za prijavu i obaveštenja o nalogu.