Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

bukmarker

23 miliona prodatih primeraka knjiga Jua Nesbea

23 miliona prodatih primeraka knjiga Jua Nesbea - slika 1
Najpopularniji evropski krimi pisac Norvežanin Ju Nesbe stiče sve više poštovalaca širom sveta. Po izveštajima iz februara, ukupna prodaja njegovih knjiga dostigla je broj od 23 miliona primeraka, što ga svrstava među najtiražnije savremene pisce.

Novi roman Jua Nesbea „Sin“ u martu 2014. godine naći će se u prodaji u Norveškoj, a samo nekoliko meseci nakon toga u izdanju Lagune biće dostupan svim čitaocima iz Srbije.

Producentska kuća Warner Bros kupila je prava za film koji će snimiti po novoj knjizi Jua Nesbea „Sin“.

Ju Nesbe je najpoznatiji po svojoj bestseler seriji romana o inspektoru Hariju Huleu koje Laguna objavljuje („Crvendać“, „Odmazda“, „Solomonovo slovo“, „Spasitelj“, „Sneško“), kao i po romanu „Lovci na glave“, po kome je 2011. snimljen istoimeni film.

Ključ uspeha celog serijala Jua Nesbea o inspektoru Hariju Huleu krije se u ličnosti glavnog junaka. Po mnogo čemu Hari je klasični romantičarski (anti)junak, autodestruktivac sa sopstvenim osobenim sistemom vrednosti.

Ju Nesbe je dobitnik nagrade kluba Riverton, skandinavskog Staklenog ključa i Nagrade udruženja norveških knjižara, a njegov roman „Crvendać“ je 2004. proglašen „najboljim norveškim kriminalističkim romanom svih vremena“ u velikoj anketi državne televizije. „Spasitelj“ je Nesbeov šesti i dosad najprodavaniji roman o Hariju Huleu, a kritičari su još jednom jedinstveni u velikodušnoj upotrebi superlativa.

Autor: Ju Nesbe

Podelite na društvenim mrežama:

Slika Ju Nesbe

Ju Nesbe

Ju Nesbe je jedan od najpopularnijih svetskih pisaca kriminalističkih romana. Oklopno srce, Solomonovo slovo, Policija, Sin i Žeđ, poslednji roman iz serijala o Hariju Huleu, bestseleri su Sandej tajmsa. Njegove knjige su prevedene na pedeset jezika i prodate u više od trideset tri miliona primeraka u svetu.

O životu, vrlini i moći razuma: „Meditacije ili Samom sebi“ Marka Aurelija u prodaji od 5. marta

Remek-delo praktične filozofije „Meditacije ili Samom sebi“ poslednjeg rimskog cara Marka Aurelija, sa izuzetnim predgovorom Vladete Jankovića, nudi dragocene uvide o životu, vrlini i moći razuma. Meditacije koje je napisao u poslednjim godinama svojih vojnih pohoda sadrže privatna

Pročitaj više

Igrajmo se bojama: Veliki posteri za bojenje „U zoo-vrtu“ i „U luna-parku“ u prodaji od 5. marta

Čuješ li tutnjavu vozića i muziku sa ringišpila? Mmm, zamirisale su kokice u luna-parku! Okupi društvo pa pođite različitim stazama zoo-vrta. Pauza je u bistrou! Razvij veliku bojanku, zgrabi bojice i gledaj kako luna-park ili zoo-vrt oživljavaju pod tvojom rukom. Prati primer ili svojoj

Pročitaj više

Promocija knjige „Boja straha“ Zorana Petrovića 5. marta u knjižari Delfi SKC

Promocija knjige „Boja straha“ Zorana Petrovića biće održana u četvrtak 5. marta od 18 sati u knjižari Delfi SKC. Pored autora, govoriće pisac Đorđe Bajić i urednica Mina Kebin. Moderiraće Mona Cukić. Ovaj roman svojevrsni je nastavak „Ukusa straha“, prvog psihološkog

Pročitaj više

Ljiljana Šarac predstaviće „Buket žutih ruža“ 6. marta u Bačkom Petrovcu

Bački Petrovac sledeće je odredište naše književnice Ljiljane Šarac, u kojem će 6. marta od 18.00, u Biblioteci „Štefan Homola“, predstaviti svoj aktuelni roman „Buket žutih ruža“, koji ulazi u deseti mesec top-liste najprodavanijih Laguninih naslova. „Buket“ Ljiljane Šarac

Pročitaj više

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com