Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

  • Do 20%
  • -10%
Bijelo dugme – Šta bi dao da si na mom mjestu

Bijelo dugme – Šta bi dao da si na mom mjestu

O knjizi
Definitivna biografija najveće jugoslovenske grupe. Biografija koja se čita kao najuzbudljiviji roman. Ekskluzivne fotografije iz karijere i privatnog života članova grupe. U objavljivanju knjige Šta bi dao da si na mom mjestu ima i pravde i logike: priču o najvećoj jugoslovenskoj grupi napisao je najveći stručnjak za nju. Jedan od vodećih rock novinara bivše Jugoslavije, Dušan Vesić je ne samo pouzdani svedok, nego i saučesnik u karijeri Bijelog dugmeta, a njegova knjiga – napisana u isti mah profesionalno i sa ljubavlju – dostojna je teme kojom se bavi. Bijelo dugme – muzički, kulturni i društveni fenomen najvećeg kalibra – dobilo je biografiju koju bi svaka kuća trebalo da ima i koju bi sve generacije trebalo da pročitaju. Neki da bi se vratili u sopstvenu mladost i odrastanje, drugi da bi nešto saznali o grupi po kojoj se meri najlepša epoha u novijoj balkanskoj istoriji. Ovo je pošten, uzbudljiv i emotivan dokument o jednom prohujalom dobu i bendu čije su pesme nadživele vreme i zemlju u kojoj su rođene. – Ivan Ivačković Predistorija i put ka slavi • Bitange i njihove princeze: najveća histerija jugoslovenskog rock’n’rolla • Revolucija u muzici i estetici • Drame i trijumf na Hajdučkoj česmi • Sukob sa establišmentom i odlazak na radnu akciju • Kako su zamalo poginuli Željko Bebek i Vlado Pravdić • Kako je Dugme otelo Lazu Ristovskog od grupe Smak • Kako je Ipe Ivandić završio u zatvoru • Kako je iz grupe otiša Bebek, a došao Tifa • Zašto je otišao Tifa, a došao Alen • Najveći skandali i najveći tiraži • Goran Bregović, najveći kapitalista u samoupravnom socijalizmu • Jugoslovenski rat i raspad Bijelog dugmeta • Smrt Ipeta Ivandića i Laze Ristovskog • Od pastirskog rocka do simfonijskog orkestra i nazad: pesme i albumi za sva vremena  
Detalji o proizvodu
Komentari (5)
Cena:
1.199,00RSD
Članska cena i do
959,20RSD

Rasprodato

Želite da vas obavestimo kada artikal ponovo bude dostupan? Kliknite na dugme ispod!

Besplatna dostava na teritoriji Srbije za porudžbine preko 3.000 dinara.

Slika Dušan Vesić

Dušan Vesić

Dušan Vesić je rođen u Beogradu, na Svetu Petku 1959. godine. Smatraju ga jednim od najvažnijih rock-novinara Jugoslavije u periodu od 1980. do 1990. godine. Pisao je za gotovo sve relevantne novine i časopise tog vremena promovišući rock-kulturu. Bio je urednik za domaću scenu u časopisima Rock i Pop Rock. Bio je direktor festivala zabavne muzike Beogradski šlager – Menadžer (1992–1995). Od 1996. godine bavi se video-produkcijom. Autor je kultnog dokumentarnog TV-serijala Rockovnik (40 epizoda) i TV-serije i filma EKV – Kao da je bilo nekad. Živi u Beogradu i Puli. 

Slični naslovi

Kupci ove knjige kupili su i

34c49152-112c-4b0d-ac99-f2f909239dfb

Postanite član Laguninog kluba čitalaca i uživajte u brojnim pogodnostima!

Učlanite se u Lagunin klub čitalaca i obezbedite 10% popusta na sve Lagunine knjige, popuste koji rastu do 20%, rođendanski popust od čak 40%, dodatne pogodnosti na društvene igre, gift asortiman i Bukmarker kafeterije – jer čitanje je još lepše kada vam se isplati.

Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

visa-logo4x
Group-96674x
Group4x
Group-96724x
layer14x
Banca-intesa-logo-w593
Group-96654x
Group-96664x
image-4384x
Group-96644x
image-4394x

Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

Powered byoozmi.com