Za vreme korišćenja bilo koje stranice na našem web-sajtu, kompanija Laguna d.o.o. može da sačuva određene informacije na korisnikov uređaj putem "kolačića" (engleski "cookies"). Više o kolačićima

    Mali čoveče, šta sada?

    Mali čoveče, šta sada?

    O knjizi
    „Bolno veran prikaz života... Odavno nisam čitao nešto tako angažovano.“ Tomas Man „Veličanstveno.“ Grejem Grin Nemačka tridesetih godina XX veka. Uprkos ekonomskoj krizi, prodavac Johanes Pineberg i njegova devojka Janjica vole se bezbrižnom ljubavlju. Kada Janjica zatrudni, odlučuju da se venčaju. Ali zasnovati porodicu u teškim vremenima nije lako. Nakon što je Johanes izgubio posao, bračni par odlazi iz provincije u Berlin i pridružuje se milionskoj armiji nezaposlenih... Mali čoveče, šta sada? smatra se najboljim delom Hansa Falade, jednog od najznačajnijih književnika dvadesetog veka. Preveden na mnoge jezike, ovaj roman je izdržao ispit vremena: i danas, kao i nekada, ne prestaje da uzbuđuje čitaoce i izaziva duboke simpatije i saosećanje s njegovim junacima – običnim ljudima koji se ničim ne ističu i samo pokušavaju da pronađu sreću u gotovo bezizlaznim okolnostima. „Visoke pohvale za verodostojno, verno pripovedanje, tako blisko životu.“ Herman Hese „Falada je napisao veliki društveni roman o Vajmarskoj Republici,  knjigu o provinciji i velegradu. Pravi bestseler.“ Die Zeit
    Detalji o proizvodu
    Komentari (4)
    Cena:
    999,00RSD
    Članska cena i do
    799,20RSD

    Rasprodato

    Želite da vas obavestimo kada artikal ponovo bude dostupan? Kliknite na dugme ispod!

    Besplatna dostava na teritoriji Srbije za porudžbine preko 3.000 dinara.

    Slika Hans Falada

    Hans Falada

    Rudolf Dicen alijas Hans Falada rođen je 1893. u Grajfsvaldu. Bio je sin visokog sudskog službenika. Svetsku slavu stekao je romanom Kleiner Mann – was nun? (Mali čoveče – šta sada?), prevedenim na mnogo jezika. U vreme nacionalsocijalizma Falada je kao „nepoželjan autor“ živeo povučeno u Meklenburgu. Godine 1945. preselio se u Berlin, gde je umro 1947. Pored ostalih, značajna su mu i dela Bauern, Bonzen und Bomben (Seljaci, budže i bombe), 1931, Wer einmal aus dem Blechnapf frißt (Ko jednom ždere iz plehane zdele), 1934, Der Eiserne Gustav (Gvozdeni Gustav), 1938.

    Slični naslovi

    Kupci ove knjige kupili su i

    34c49152-112c-4b0d-ac99-f2f909239dfb

    Postanite član Laguninog kluba čitalaca i uživajte u brojnim pogodnostima!

    Učlanite se u Lagunin klub čitalaca i obezbedite 10% popusta na sve Lagunine knjige, popuste koji rastu do 20%, rođendanski popust od čak 40%, dodatne pogodnosti na društvene igre, gift asortiman i Bukmarker kafeterije – jer čitanje je još lepše kada vam se isplati.

    Pridruži se našoj zajednici i isprati dešavanja.

    visa-logo4x
    Group-96674x
    Group4x
    Group-96724x
    layer14x
    Banca-intesa-logo-w593
    unicredit-seeklogo
    Group-96654x
    Group-96664x
    image-4384x
    IPS-NBS

    Copyright © Laguna d.o.o. Starine Novaka 23, Beograd • Matični broj: 17414844

    Powered byoozmi.com